Terminų žodynas
Visi # A B E F
G
H I J K L M N O P Q R S T U W X Y Z

GPRS
(angl. General Packet Radio Service - bendras paketinis radijo ryšys) – mobiliojo ryšio technologija, skirta duomenų perdavimui GSM ir D-AMPS tinkluose. Ši technologija naudoja tuos pačius resursus kaip ir balso telefonija, tačiau naudojamas visiškai kitas signalo perdavimo būdas. GPRS palaiko IP ir PPP protokolus, kurių pagalba mobilaus telefono naudotojai gali dirbti internete ar perduoti el. pašto pranešimus.

GPS
(angl. Global Positioning System) – Visuotinė padėties nustatymo sistema, arba Globali pozicionavimo sistema. Leidžia nustatyti objekto koordinates bet kurioje pasaulio vietoje. Sistemos pagrindas – IT technologijų sąveika su planetą gaubiančiu GPS palydovų tinklu. Tai viena iš palydovinių navigacijos sistemų.

GSM
(santrumpa iš Groupe Spécial Mobile, vėliau pervadintas į Global Standart for Mobile Communications) - globalus mobilių telefonų ryšio standartas.

GSM yra antros kartos tinklas (2G). Nuo 2004 metų yra labiausiai paplitęs mobilių telefonų ryšio standartas pasaulyje. Mobilūs telefonai šiuo metu yra 4 dažnių: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz.

GSM 850 standartas naudoja 850 MHz dažnį, labiausiai paplytęs JAV ir Kanadoje.
GSM 900 standartas naudoja 900 MHz dažnį, labiausiai paplytęs Eropoje ir Azijoje
GSM 1800 standartas naudoja 1800 MHz dažnį, dar žinomas kaip DCS 1800 arba PCN, paplytęs Eropoje, Azijoje, Australijoje.
GSM 1900 standartas naudoja 1900 MHz dažnį, dar žinomas kaip PCS, labiausiai paplytęs JAV ir Kanadoje.